Inese Nikuļceva

 

Inese Nikuļceva

Zvērinātu advokātu biroja „Eiropas tiesību birojs” dibinātāja ir zvērināta advokāte Inese Nikuļceva.

Inesei Nikuļcevai ir ievērojama jurista pieredze, jo īpaši konstitucionālajās, starptautiskajās tiesībās, administratīvajās un komerctiesībās, kā arī tiesību zinātņu pasniedzējas un vadītājas pieredze.

Inesei Nikuļcevai ir maģistra grāds starptautiskajās un Eiropas tiesībās (LL.M.), kas iegūts Rīgas Juridiskajā augstskolā. Pārvalda latviešu, krievu, angļu, franču, kā arī vācu valodu. Un ir daudzu publikāciju autore.« Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem spriedumu lietā Dmitrijevs pret Latviju | Main | Publicēta elektroniskā grāmata »
Monday
Dec012014

Tiesa atzīst: „Saskaņas centram” jāizrāda tolerance pret tam veltīto kritiku

2014. gada 1. decembris, papildināts 2015.gada 15.maijā un 2016.gada 29.aprīlī

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs” celto prasību pret AS „Delfi” un Pēteri Vinķeli par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu, atvainošanos un mantiskas kompensācijas piedziņu.

Politisko partiju apvienība „Saskaņas centrs” uzskatīja, ka tās godu un cieņu aizskar Pētera Vinķeļa raksta „Kreisais strupceļš aiz Rīgas mūra” (publicēts 2012. gada 19. septembrī portālā delfi.lv) frāze „izmantot labēji centrisko politiķu komunikācijas kļūdas, kliegt "ķeriet zagli!", lai šai burzmā pilsoņi nepamanītu Saskaņas centra laikā par leģendāru kļuvušo nekaunīgo 20% otkatu Rīgas publiskajos iepirkumos”.

Tomēr Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa spriedumā nepiekrita „Saskaņas centra” viedoklim un, atsaucoties uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūru, norādīja, ka strīdus frāze ir vērtējama kā Pētera Vinķeļa subjektīvi paustais viedoklis, nevis ziņa.

Pieļaujamās kritikas robežas attiecībā uz politiķi ir daudz plašākas nekā attiecībā uz „vidusmēra” pilsoni, savukārt „politisko partiju apvienība „Saskaņas centrs” nav atsevišķs politiķis, bet ir daudzu politiķu izveidota politisku partiju apvienība, tāpēc tai vēl vairāk kā atsevišķam politiķim ir jārēķinās, ka plašsaziņas līdzekļos tiks pausta ne tikai labvēlīga, bet arī kritizējoša, pat asa attieksme. Politisko partiju apvienībai „Saskaņas centrs” jāizrāda tolerance pret tai veltīto kritiku, kas ir vārda brīvības - jebkuras brīvas un demokrātiskas valsts - viena no pamatvērtībām – uzsvērts spriedumā.

Politisko partiju apvienība „Saskaņas centrs” iesniedza apelācijas sūdzību, tomēr arī Rīgas apgabaltiesa noraidīja prasību, piekrītot pirmās instances tiesas sprieduma motivācijai. Augstākā tiesa kasācijas tiesvedību neierosināja; Rīgas apgabaltiesas spriedums ir stājies spēkā 2016. gada 28.aprīlī.

Rīgas apgabaltiesas spriedums